Bądź odpowiedzialny


Wróciliśmy do nauki - niestety nadal online, czyli wszyscy pracują u siebie w domu, Wy, część Waszych rodziców, nauczyciele.

Taka forma pracy nie jest łatwa. Wymaga od Was dużo dyscypliny, bo nikt nie stoi nad głową, nauczyciel nie mówi ( o ile nie jest to lekcja online), co macie w tym momencie robić. A nawet na lekcji online, możecie robić różne rzeczy, których nauczyciel nie jest w stanie zobaczyć.

CZYLI taka nauka, jest bardzo trudna, sami decydujecie w jaki sposób się uczyć, jak sobie zorganizować miejsce do pracy. (Na naszym blogu możecie znaleźć podpowiedzi w zakładce o uczeniu się.) Wymaga od Was odpowiedzialności, dyscypliny i uczciwości, bo w dużej mierze sami się kontrolujecie (Wiem, powiecie, że jeszcze są rodzice, ale oni nie mają czasu stać nad Wami cały czas). To od Was zależy, czy zrobicie zadanie sami, czy poszukacie odpowiedzi w Internecie , czy też pójdziecie do rodziców, by zrobili to z Wami, a czasem i za Was. I nie chodzi mi wcale o to, by nie korzystać z pomocy (mądry człowiek potrafi korzystać z różnych źródeł, by jego praca była jak najlepsza). Raczej chodzi mi o to, by próbować samemu, a jak coś nie wychodzi, czegoś nie rozumiecie, wtedy korzystać z pomocy.


Są różne źródła:
- możesz poprosić rodziców – ale oni mogą być zajęci;
- możesz poszukać odpowiedzi na stronach z podpowiedziami (nie będę ich wymieniała, bo i tak znacie je, aż za dobrze), ale można też skorzystać ze stron, na których nie ma gotowych odpowiedzi tylko jest wyjaśnienie pojęć, zagadnień, tematów, to wymaga od Was już pracy własnej;
- możecie też napisać do nauczyciela z prośbą o dodatkowe wyjaśnienie jeśli coś jest dla Was niezrozumiałe,
- możecie napisać też do nas- PoMOCnej 319stki! Tutaj na blogu lub przez dziennik. 
JESTEŚMY PO TO, ŻEBY WAM POMÓC!

Poszukiwanie wiedzy, dochodzenie do niej samodzielnie daje dużo satysfakcji i pozostaje dłużej w głowie.

POWODZENIA W ZDOBYWANIU WIEDZY.
RS

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu